Bize Ulaşın: 0226 675 74 83 - 675 70 36
Gökçedere Mahallesi-Termal-YALOVA Harita
 

Ekonomik Tatilin adresi

Yalova Termal Kaplıcaları...

Yalova Termal Kaplıca suları, kalsiyum, sülfatlı ve florürlü miks termomineral sular sınıfındandır.Toplam mineralizasyonu yaklaşık 1500 mg/L düzeyindedir.Ayrıca Kaplıca Suyu renksiz, berrak ve tatlıcadır. 1911 yılında Roma'da yapılan Kaplıcalar yarışmasında "Suları Faydalı En İyi Kaplıca" ödülünü almıştır. Yalova Termal suyunun banyo kürü şeklinde kullanımı, özellikle romatizmal hastalıklarda etkilidir. Yalova Kaplıcalarında yapılan banyo kürlerinin, romatizmal hastalıklar arasında özellikle kireçlenme üzerine olumlu etkileri ve ağrı eşiğini yükseltici etkileri Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim dalınca yapılan çalışmalar ile gösterilmiştir. Ayrıca florür, ve sülfat içerikleri nedeniyle diş çürüklerinin önlenmesi, bazı fonksiyonel mide ve barsak hastalıklarında ( örneğin barsak tembelliğinde ) ve safra kesesi tembelliğinde içme kürü olarak uygulanabilir.

 • Banyo Süresi 15 - 20 - 30 dakika
  Banyo Sıcaklığı 34 - 35 , 36 - 38 , 38 - 40 , 40 - 42 C
  Günde Banyo Sayısı 1 (2) / gün
  Toplam Banyo Sayısı 15 - 20 / kür
  Toplam Kür Süresi 2 - 4 hafta
  Banyo şekli Tam banyo, yarım banyo, ekstremite banyosu
  Banyo ortamı Havuz , küvet
 • KAPLICA TEDAVİSİNİN İYİ GELDİĞİ HASTALIKLAR
  İltihabi olmayan romatizmal hastalar Kırık Sekelleri Dolaşım sistemi bozuklukları İdrar yolları ve safra kesesi taşları Cilt hastalıkları Ameliyat sonrası oluşan yaraların iyileşmesi Kadın hastalıkları ve kısırlık Siyatik ve her türlü nevarji Çeşitli felçler Adale hastalıkları ve atrofilleri Kaplıca İçerisinde Bulunan Şifalı Kaynak Suları: Göz Suyu: 59 derece sıcaklığında bulunan suyun iltihaplı olmayan göz dokusu bozukluklarına bağlı göz hastalıklarına iyi gelmektedir. Kullanım şekli de bu suyla gözleri yıkamaktır. Ayak Suyu: Ayak Suyu, ayaklarında mantar ve çıban olanlar, romatizmalı hastalar dere kenarında çıkan sıcak suya ayaklarını sokarak şifa bulmaya çalışırlar. Mide Suyu: Bu su oldukça önemli görülüp birçok hastalığa iyi gelmektedir.
 • Kaplıca Suyunun Özellikleri:
  Suyun Sıcaklığı: 66.2 ºC’dir. Fiziksel özellikler bakımında: Renksiz, Berrak Kimyasal özellikleri bakımından: Sodyum, kalsiyum, sülfat ve florür Toplam Mineralizasyonu: 1643,38 mg/l Suyun ph değerleri: 6,88'dur. Yalova Termal Kaplıcasının Faydaları: *Romatizmal hastalıklara ve adale hastalıkları fayda sağlar. *Dolaşım hastalıklarına iyi gelir. *Kırık sekellerinde fayda sağlar. *Cilt hastalıklarında faydalıdır. *Siyatik ve her türlü nevralji tedavisinde kullanılabilir. *Çeşitli felçler ve atrofilleri rahatsızlıklarında fayda sağlar. *Kadın hastalıklarında olumlu etkisi görülür. *Hastalık ve ameliyat sonrası rahatsızlıklarda iyileşme sağlar. *Metabolizma bozuklukların tedavisinde kullanılabilir.

Avantajlı fiyat Rezervasyonu

Ucuz ve kayda değer bir tatil için Erken rezervasyonlarımızdan faydalanıp tatilinizi ekonomik olarak yapabilirsiniz.

Sağlık Masajı


 • Müşterilerimiz için özel sağlık masajı hizmeti de vermekteyiz.
 • Motelimiz Yalova Termal Tesislerine 300m.uzaklıktadır.
 • Jakuzili Motel Odalarımızda sağlık dolu kaplıca keyfini yaşayabilirsiniz.
 • Termal kaynak suyumuz 24 saat kaynağındaki sağlık özelliğiyle hizmetinizdedir.